Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

Dialo walked 42,240 feet in two hours. How many miles will he walk in three hours at this speed? (Note: 1 mile = 5,280 feet.)
help me pls this is hard
Is this showing a lunar or solar eclipse? Explain what is happening from the viewpoint of Earth.
PLEASE HELP ME ASAP. 40 POINTS!!! With an explanation if you can please, I would really appreciate it
which digits are used in digital computer?​
What is made in heaven?​
What is the relationship between these two paragraphs? It’s not easy being a bird, especially when you can’t figure out how to fly. That was Donny’s problem. No
help! (3 3/4)÷(−2 1/2)=
Can someone help please fill out questions? Will give brainliest if filled out correctly. thanks!
(IK IT'S NOT MATH) can someone help for 100 points and brainly !!!!DISCLAIMER!!!! (I CANT MARK BRAINIEST IF UR THE ONLY COMMENT!)