Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

How long should you grow your hair before dreads?
PLS ANSWER FAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 He remembers riding in the ambulance, wondering if he was going to die. He never smoked another cigarette. ("
Which of the following best describes the Golden Age of Islam? (5 points)
whats the axis of symmetry for f(x)=2x2+3x+6
4x+2y≥24 in slope intercept form
Which type of character grows and develops over the course of the story?
The concept that life was organized into a fixed hierarchy from simple to complex was prevalent well into the 19th century in europe and the united states. this
What are the coefficients that will balance this skeleton equation? AlCl3 + NaOH → Al(OH)3 + NaCl
what influened christopher Columbus to travel/explor,Who asked him to go,and why
In a response of two to three sentences, explain how these lines reveal the poet's pride in England's history: