bchxhxhb bchxhxhb
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 pounds of apples cost $1.89 how much do 5 pounds cost

Respuesta :

studyehs studyehs
  • 12-11-2020

Answer:

$3.15

Step-by-step explanation:

divided by 3 then multiplied by 5

give brainliest please!

Answer Link
Anita2005
Anita2005 Anita2005
  • 12-11-2020

Answer:

3.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP WILL REWARD BRAINLIEST!!! Is it ever too late to save for retirement? A. Yes, you want to begin saving at lease 5 years before you plan to retire B
Which measure of central tendency is the value that appears most often in a set of data?
Lifestyle diseases are caused by a combination of
What are the major political parties, and how do they differ?
Which sentence forms the comparing adverb correctly? A. Jake's kite flew more beautifully of all the kites in the park. B. Jake's kite flew most beautifu
This is for personal finance. I'm doing a cross word. The term is... A person who will take possession of the property
What should you look for when choosing a credit card?
The sum of two numbers is 19. When the second number is subtracted from the first number the difference is 1 find the two numbers
What is the missing part of the chemical equation shown below? _____ + base ? salt+water A.pH B.acid C.base D.H2O
please help it  is due now. Will give brainliest and 30 points but the answer has to be complete and reasonable. 1. How does the opening of "Marian Anderson Sin