angiebgood
angiebgood angiebgood
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can you please help me thanks

Can you please help me thanks class=

Respuesta :

inotchrism inotchrism
  • 11-02-2021

Answer:

34.1x

Step-by-step explanation:

Each hour adds 34.1 more earnings. 4 x 34.1 = 136.4. 16 x 34.1 = 545.6 and so on and so forth.

Answer Link
Brownoftheunknown
Brownoftheunknown Brownoftheunknown
  • 11-02-2021

Answer:

The cost per hour is 34.1

Step-by-step explanation:

136.40/4=34.1

545.60/16=34.1

716.10/21=34.1

the proportional is 34.1 in the earnings and time in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

Find measures using rigid transformations. NEED HELP!!​
Select the ordered pair that belongs to the equation 15x - 20y = 60 a. (0,-4) b. (0,3) c. (4, 0) d. (0, 0)
Please help me with this question. I’m stuck
The total cost of gasoline varies directly with the number of gallons purchased. Edie pays $22.68 for 12 gallons of gasoline. Which equation shows the relations
Suppose that 16 inches of wire costs 64 cents. At the same rate, how many inches of wire can be bought for 36 cents?
please help me on the first question
7 + (5+49) -72/6 • 2
If the probability of an event is , 1/4 and there are 28 total outcomes, how many favorable outcomes are there?
Constructively critique the way in which the municipality manage waste in your community (five points). please recommend a corrective measures for each critique
how did European expansion impact native american society