kassidybabysquirell kassidybabysquirell
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

Kristin bought a pack of 12
pencils for $1.25. How
much was each pencil?

Respuesta :

tyrawilson1230 tyrawilson1230
  • 10-02-2022
1.25 divided by 12 is 0.10 so each punch is 0.10 cents
Answer Link

Otras preguntas

How might you use food labels to choose between two types of canned soup?
add commas where needed (I am not certain she said hesitantly if that's a safe idea)​
A cookie recipe calls for 2 cups of flour for every 1.5 cups of sugar. If a baker makes a 12- cup batch of cookies using the same proportions of the recipe, whi
if the lines that comprise a system of equations have two different y-intercepts, is it possible that the system has infinitely many solutions?
the diagrams for my last question I can'put the other one just lmk if these 2 r it​
9 + (-6) = 3 is this correct
el gobierno de costa rica insiste en que sus ciudadanos _______ acceso a los servicios medicos. tienan tienen tengan tenguen
Which type of reinforcement schedule results in the quickest learning
PLS HELPPP ME!!!! URGENT
A music store is having a clearance sale. All items are discounted by 15%. What is the sale price of a radio that regularly costs $20?