anitaljoyner1
anitaljoyner1 anitaljoyner1
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

If apples cost $1.08 per pound, how much would 3.8 pounds cost?

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 11-04-2022

Answer:

4.10

Step-by-step explanation:

1.08 * 3.8 = 4.104

but money is 2dp so...

4.10

Answer Link

Otras preguntas

Compare the exertory functions of the kidneys and the lungs
How does the bare soil surface type affect the amount of runoff?
Which part of speech is the underlined word? Within five minutes, the firefighters had the fire under control. a. interjection b. adverb c. preposition d. c
A(n) ____________________ is the procedure in which the legislators directly ask voters to voice their position on an issue
Solve the inequalities -150x ≥ − 2,400 and -336 ≥ − 21y.
Which of the following is not a sound device? A. Alliteration B. Rhythm C. Repetition D. Analogy
Drag each equation to show if it could be a correct first step to solving the equation 3(6 + x) = 24.
How was the appointment of two Consuls during the Roman Republic an example of a democratic principle?
In order to achieve ______, performers were asked to pretend that the audience wasn't present and the audience was asked to accept the staging as the real world
Which line in these excerpts attacks the myth that the sacrifices of soldiers are remembered and valued? 1. In winter trenches, cowed and glum, With crumps and