DEJAHHARRIS5059 DEJAHHARRIS5059
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

a 5 pound bag of apples costs $4.50, and an 8 pound bag of the same type of apples costs $7.52. greg found the unit price between the cost and weight for each bag of apples. what is the difference between the unit prices?

Respuesta :

Otras preguntas

PLZ HURRY IT'S URGENT!! The product of a number and 3 is 6 more than the number. Which equation models this sentence? n • 3 = n + 6 n ÷ 3 + 6 = n n ÷ 3 = n + 6
atoms with high ionization energy allow their electrons to easily be taken TRUE OR FALSE
What is 1920000000 Minutes in Hours?
Stella thinks that if people are exposed ultraviolet light then they are more likely get skin cancer. Stella designs an experiment wherein sample A consisted of
What is the purpose of the creation account in the book of genesis?
Yo what’s good brah ✌
is the rules for speaking or writing a language​
What do conversion factors Always equal?
Solve for w. -9|w| = -18 Write your answers as integers or as proper or improper fractions in simplest form. w = or w =
Please need help urgent