pkg002016
pkg002016 pkg002016
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

help!

Q. in a supermarket , five chicken cost 18.25 . what is the cost of one chicken ?

Respuesta :

Otras preguntas

My love is like a red, red rose is a simile. True False
Which is a better deal for a package of soap? a.) $5.75 for 14oz of soap b.) $5.50 for 13oz of soap c.) $3.45 for 3.5oz of soap d.) $ 5.25 for 12oz of soap
Of all the chores Michael had around the house, it was his least favorite. Folding the laundry was fine, doing the dishes, that was alright. But he could not st
how is temperature defined in terms of molecular action?
Can glaciers develop solely below the snow line?why or why not?
Find the simple interest on a loan of 8,500 at 5% per year for 1 year. ... A bottle contains 50 tablets,each containing 450 mg of medicine. How many grams of
Which word or words should be capitalized in this sentence? Ed said that we should write a letter to the members of the coffee group at the happy times club. A.
What is the greatest number which can be made using each of the digits 5,3,1,4,7?*What is the greatest number which can be made using each of the digits 5,3,1,4
A tabletop in the shape of a trapazoid have an area of 6550 square centimeters. its longer base measures 115 centimeters, and the shorter base is 85 centimeters
My love is like a red, red rose is a simile. True False