602437
602437 602437
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 5oz jar of jam costs $2.50. How much is the unit price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

there are 350 boys and 450 girls in the sixth to eighth grade In East Side Elementary School
What is the number of litres of water in the tank?
Which pairs of angles are congruent because they are vertical angles? Check all that apply. A. <1 and <4 B. <14 and <12 C. <7 and <8 D. <10
Toby, a toy store buyer, ordered 2 gross rubber spiders, 60 teddy bears, and 5 dozen video games. The spiders cost 7 cents each, the bears cost 59.76 dollars pe
How do you do this problem?? I am stuck! I would appreciate it very much!! Have a blessed day! Jesus loves you!
If 200.0 g of copper(II) sulfate react with an excess of zinc metal, what is the theoretical yield of copper?
I NEED HELP ASAP ! ( 15 POINTS ) Which is an example of image advertising? ( showing off your results ). a. Join the thousands of others. b. Eat more, weigh le
use numberline to order the numbers least to greatest .15%, 3/20, .015
cual fue 3l primer presidente de Estados unidos
What is the perimeter of a rectangle where the width is "n+0.6" and the length is "n"