mauriciob0743 mauriciob0743
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2, then how many can you buy with $10?
(WITH A GRAPH PLEASE)

Respuesta :

Otras preguntas

an eagle flies from its perch in a tree to the ground to capture it's prey. describe it's energy transformations.
Data collected by the drilling ship Glomar Challenger confirmed that _____. a. the ocean floor’s surface is smooth b. the ocean floor is not spreading c. non
Is negative nine times a number equals -117
Arrange the digits 4, 6, 9, 2, 3 in the dividend and the digits 2, 5,2 in the divisor to give the greatest possible quotient.
Winnie the Pooh goes to the honey store to buy a case of honey for the winter. The case of 24 jars of honey cost $27.60. What is the cost of each jar?
One California fan palm tree grew 85 inches in 5 years. A queen palm tree grew 96 inches in 8 years. which tree grew faster? Explain.
A marching band with 75 members makes two rectangular marching formations. One rectangle has 6 rows and the other rectangle had 9 rows.
Numa cadeia trófico, a energia química armazenada nos compostos orgânicos de seus produtores é transferida para as demais componentes da cadeia. Essa energia ao
an eagle flies from its perch in a tree to the ground to capture it's prey. describe it's energy transformations.
What is one thing that reader can learn from "A Tale Of Two Countries"