WHATSKHWSDDBDBDB
WHATSKHWSDDBDBDB WHATSKHWSDDBDBDB
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Olivia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.25 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.69. Which equation could be used to determine j, how much each bottle of juice costs?​

Respuesta :

Otras preguntas

Can someone help me please ?
Which best illustrates the way in which radiation transfers thermal energy? #edge2021
PLEASE HELP!!!!!!!!!! DOING A TEST Organisms use sugars, also called ____________, for energy. Which term best completes the sentence? a. proteins b. nucleic
help i have no idea
Why do you think most plants are green​
-7-(-7)=? Plz help plz plz
help plz ill give extra points
Lisa is mailing a package. The package weighs 3.5 pounds. The post office charges $0.85 per ounce to ship. How much does Lisa's package weigh in ounces?
to convert kilograms to grams, you can use the ratio 1,000 grams/ 1 kilogram, true or false?
First law of Thermodynamics The first law of Thermodynamics usually applies to situations where? A : Thermal Energy is converted to Mechanical Energy B : Chemic