williamslouis553 williamslouis553
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Noah has a coupon for 30% off at the store. He uses it to buy a hoodie and a pair of jeans. If he paid $28 for the jeans after using the coupon. What is the regular price of the jeans?

Respuesta :

Otras preguntas

An 8-pack of museum tickets costs $52.32. What is the unit price?
during a qualitative analysis, a student is looking for the presence of carbonate ions CO3(2-) in various solid samples. which of the following tests can verify
What are the vertical asymptotes of f(x) = 10/ x^2 - 1
Name a pair of lines that appear to be parallel​
List of manage stress goals
30 POINTS!!!!!! PLEASE HURRY!!!! Four boxes of increasing size and weight must be pushed up a ramp. To push the boxes at the same speed, what must you do? A)
When did mexico become independent from spain
Dividing written material into paragraphs is a way of ____sentences
7. Kévin claims he can draw a trapezoid with threeright angles. Is this possible? Explain.​
Which of the following should be included in the acquisition cost of a piece of equipment? a. transportation costs b. installation costs c. testing costs prior