elkemaclellan elkemaclellan
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

at the lone butte ranch 6 goats and 5 sheep sell for 305 while 2 goats and 9 sheep sell for 285. Find the cost of a single goat and a single sheep.

Respuesta :

Otras preguntas

The figures shown are similar. What is the scale factor?  A. 1/4  B. 2/3  C. 3/4  D. 1/6
What is the role of diaphragm in the digestive system?
what is phosphorylation ?
Hydrangea plant's petals change to which colour on the addition of acids?
why food coming from stomach is to be made alkaline?
what are the end products of fat digestion
state the purpose of making urine.
Translate the word phrase into a math expression.  nine more than five times a number                                           A. 9 > 5n B.
Who was the first American to to contribute to the industrial revolution?
when i was two, my brother was half my age now i am 100. what is my brothers age