riutahdhd riutahdhd
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Which is an equation of the line that passes through the points (0, 0) and (1,
4)?
y = x + 1
y = 4x + 1
y = x
y = 4x

Respuesta :

Otras preguntas

while slavery was a part of African culture how were slaves treated in Africa
Why would this be considered an example of expository writing?
What values for xx and yy make △MNO≅△PRT▵MNO≅▵PRT? Triangles MNO and PRT
Question 1 Unsaved Ellos ______________ porque son felices. (sonreir) Question 1 options: sonreen sonrien sonrie sonree
I need the answer ASAP!! At Joe's Market, three oranges and one apple cost $1.86, and two oranges and three apples cost $2.15. What is the cost of one apple?
The equation yˆ=0.09x+55.64 models a person's height, in inches, where x is the weight of the person in pounds. According to the regression equation, what is
1/2 (8x -12)=1/3 (6x-9)
what did the founders mean by the term ''rule of laws''?
please help thanks a bunch
The probability of a certain hockey player making a goal after hitting a slap shot is 1/5. How many successful slap shot would you expect her to make after 120