20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

3-quart carton of milk costs $4.92. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Which type of map would best show population density? A.a resource map B.a political map C.a thematic map D.a choropleth map
how did george washington, as president, increase the federal governments power
Sunland Taxi Service uses the units-of-activity method in computing depreciation on its taxicabs. Each cab is expected to be driven 145,000 miles. Taxi 10 cost
plssssssssssss help. what affect did the punic wars have on rome (ANSWER NOT FROM GOOGLE)
what is the image of (6,-2) under the translation (x,y) (x-5,y-8)
COULD I PLS GET HELP WILL GIVE BRAINLIEST IF POSSIBLE
How do BOTH the Vietnam Veterans Memorial AND the collection of items leave them to honor and remember those who lost their lives in the Vietnam War?
write the equation of the line with the given slope and y-intercept.​
What do Carson, Roosevelt, and Muir have in common? Write 5-6 sentences
what is the denotation of a word? A. it’s etymology. B. it’s part of a speech. C. it’s literal, dictionary definition. D. it’s extra, implied meaning.