20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

How did American farmers respond to the economic challenges they faced during the second industrial revolution?
What are the pattern conbination between these number 18 48 88 128 178 38 68
A reader can tell that the meaning of “obnoxious” will include “having the quality of something” because of the?
If you are addicted to something, you feel better when you have it; and, after a period of being without it, you begin to feel worse. True False
Multiply (-3/10)(-5/12)
The equation of a line is −2x 5y=−20−2x 5y=−20. what is the x-intercept of the line? enter your answer in the box.
whats the best way to have motivation to do homework?
Grealest common factor of 8,36,46
1,3 1,5 1,7 1,9 is this a function . what is the domain and the range
Which is not true about the discovery of new scientific evidence and theories? a. new theories are always the absolute truth. b. theories can never be said to b