lnuriyeva1010 lnuriyeva1010
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Rider and Caleb bought 5 gallons of juice for a classroom party. The cost was $25.55. What is the cost per pint of juice? (Round your answer to the nearest cent.)

Respuesta :

Otras preguntas

why does an asteroid not get put into orbit around a planet
find the slope of the line ​
please please please please please please please please​
Which of the following pieces of evidence from Treasure Island best support the claim below? (John Silver is calculating.) A: "'Silver,' said the other man—'Sil
Potential energy can be converted to kinetic energy, or energy of motion True Or False??
Which number satisfy A C
simplify the equasion √(a+b)^2
Need help matching them with correct formula
Read the passage: And this was the reason that, long ago, In this kingdom by the sea, A wind blew out of a cloud, chilling My beautiful Annabel Lee; So that h
A box contains 4 bags of sugar. the total mass of all 4 bags is 6 kg what is the mass of each bag in grams ​