anraemathis anraemathis 13-01-2023 Mathematics contestada Help please Margie and her sister wanted to purchase a bag of popcorn for movie night. They compared the prices and sizes of four bags of popcorn. Pop-A-Lot Pop Kornz Pop-arazzi Kernels Popcorn 9 ounces 5 ounces 15 ounces 7 ounces $4.32 $3.00 $8.25 $3.22 Part A: Calculate the corresponding unit rate for each package. Part B: Interpret what the unit rates found in Part A represent. Part C: Choose which package is the best buy.