2009714 2009714
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?

Respuesta :

aepeabody aepeabody
  • 11-01-2024

Answer: $5

Step-by-step explanation:

11.25/9=1.25

1.25x4=5

Answer Link

Otras preguntas

how do yo solve a square root  √90÷√40
9×6-5(10-3) what is this answer
Help please ...a square card has an area of 15 in.^2 what is the approximate side length of the card
Grapes coast $1.99 per pound Write an expression for the cost of g pounds of grapes ?
What is responsible for changing liquid water into water vapor?
Jules reads that one pint is equivalent to 0.473 liters.he asks his teacher how many liters there are in a pint.His teacher responds that there are about 0.47
how do you write 314,207 in word form
the moon is about 240,000 miles from earth what distance written as whole number multiplied by power of ten?
four noncoplanar points define a space, but could they be used to form two intersecting planes? Explain why or why not
round to the nearest whole number 3.1