lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

Find the derivative of the inverse of the function y=(2/(x+3))
Which One Of These Is Not A Pair Of Corresponding Parts?
Why study psychology?
i need help on some questions on a story called Walter Mosley on America's Obsession with crime so my question is What role do fictional "heroes" play for us in
((Plz helllppppp)) What process must occur to create a supersaturated solution? A. The solution needs to be filtered B. The solution needs to be heated C. The s
what's the answer to this question
What conflicting emotional reactions might you notice in a courtroom?
geometry homework help please?
ANYONE WHO HAS READ HAMLET!! HELP!!! PLEASE ASAP!! 1) Upon seeing the full title of the play (The Tragical History of Hamlet, Prince of Denmark) what can we inf
(14) Geometry I have no clue please help