hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

What geographic factors enabled the US to become a major industrial power?
Most articles in a newspaper are intended to be _____; the writers report facts and present both sides of any issue. connotative objective denotative sub
What job does each organelle do in a cell?
The highest population densities in the russian domain are found in which part of the region?
How does the tale of the three rioters help the pardoner make sales?
The zone of aeration _______________________. (Choose 2)
In which order does sexual reproduction take place in plants
Identify the four spheres of the carbon cycle
What caused the first political parties to form? Early leaders were unable to agree on regional and economic differences. Differences between pro-war and ant
I NEED HELP ON THESE (HEALTH) QUESTIONS PLEASE! I WILL GIVE YOU BRAINLIEST, AND ITS FOR 50 POINTS!