KaraK2001 KaraK2001
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

The answer to the problems

The answer to the problems class=

Respuesta :

trinitytran2005 trinitytran2005
  • 11-09-2018
c = 20 +15d because you already have to pay $15 plus $20 per day
Answer Link
Vowing
Vowing Vowing
  • 11-09-2018

The answer is option 3. This is because it is showing the following: the total cost(c) is equal to(c=) $20 per day(c=20d) plus 15(c=20d+15)

The answer is option 3 (c=20d+15)

Answer Link

Otras preguntas

what were the 2 affects of the French and Indian war for Great Britain
question is show below.
The universal set is U = {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9}. If A = {0, 4, 6, 8} and B = {0, 1, 3, 8}, find the following. (Enter your answers as a comma-separat
Of the 200 students surveyed, 127 owned a dog and cat and 31 had neither animal. How many students owned cats
What is the value of the expression? Y=6 z=2 3y-z ——— Y+5z. A)1 B)3 C)4 B)16
english question, any help is appreciated :)
Thomas jefferson opposed some of alexander hamilton's programs because jefferson believed that
Complete the table to summarize the properties of the different subatomic particles. Type in your answers.
Find the exact volume of a waffle ice cream cone with a 9​-in. diameter and a height of 15 inches.
round 63,859 to the nearest ten, to the nearest hundred, to the nearest thousand, and to the nearest ten thousand