torianngreen8196 torianngreen8196
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Gina bought 2.3 pounds of red apples and 2.42 pounds of green apples. They were on sale for $0.75 a pound. How much did the apples cost together?

Respuesta :

a21fonti
a21fonti a21fonti
  • 10-10-2018
4. 72•0.75= $3.54 is the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

what are the 3 requirements listed for members of the senate
What is the are of the polygon below?
Simplify the polynomial.1. 4a²b + 5 - 6a³b - 3a²b + 2a³b
A water skier is pulled behind a boat by a rope. The rope has a tension of 290 N and is at an angle of 33 degrees. What is the x component of the tension? A. 19
What are some quotes for of mice and men for the character Curley?
Why would a teacher say that meiosis is actually mitosis happening twice?
Which of the following statements about eutrophication is NOT true? (A) It is caused by acid rain. (B) It is caused by the addition of nutrients to a water syst
Places in India where cattle farming is done
What is :(49^x)(7^x^2)=2401^2
How could you narrow your topic about going to see a new movie? A) use categories to organize your ideas about the movie be) use cubing to gather details about