Mike9779 Mike9779
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

six oranges cost 5.34 how much does it cost for one orange

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2018

6/5.4=1.1111

hop this helps

Answer Link

Otras preguntas

Which decimal is equivalent?
Five cats each ate 1/4 cup of canned food and 1/4 cup of dry food.How much food did they eat altogether?
what scientist was the first to place the sun in the center of the solar system?
A community takes action to reduce chemical release at an industrial plant located near a town. Why is it important for the community to take action?
What are the values of m and n in Kira’s equation
What is the slope of the line passing through the points -2,6 and 0,4
poem about people should not be judged on their race, religion, or the way they look.
Add. Write your answer as a fraction in simplest form 7/9 + 7/6
The gas tank of a riding mower holds 5liters of gas .How many 5 -liter gas tanks can you fill from a full 20-liter gas can?
Romanticism was viewed as the opposite of? A. Neoclassicism B. Cubism C. Surrealism D. Modernism