jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

An insect eats a leaf.     Explain how the insect depends on the sun for energy.
how far will a runner travel if she had an average speed of 10 km/hour and runs for 2.1 hours?
what is 3% of $30.00?
Which of the following descriptions explain the process of water freezing? A. What're molecules speed up until the escape into a different phase. B. Water mol
Kip studies flower color in petunias, where the allele for red flowers, R, is dominant to the allele for white flowers, r. If Kip makes the cross RR x rr, the g
how far will a runner travel if she had an average speed of 10 km/hour and runs for 2.1 hours?
JOSE SAID ALL OF THE MULTIPLES OF 8 ARE ALSO MULTIPLES OF 2. JAMILA SAID THAT ALL OF THE MULTIPLES OF 8 ARE ALSO MULTIPLES OF 4 . WHO IS CORRECT ? EXPLAIN.
How can you use a quick picture to find 3 x 2.7
draw a venn diagram and fill in the characteristics of the states of matter
What is one possible message that one cell might send to another cell