shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

draw chromosomes and label the centromere and chromatids
whats a function rule for this: 7 less than three fifths of b is a
what is orchestration
The Alps can be found in: North America Europe Africa South America Asia
Neolithic humans built their dwellings to
What created conflict between colonists and the Delaware Indians in Pennsylvania in 1737?
F = 9/5 C + 32 : is the formula used to convert degrees Celsius to degrees Fahrenheit. Convert 35°C to degrees Fahrenheit. A) 36°F B) 63°F C) 67°F
The Christian Action League is an example of which type of interest group?
Mary, Kate, and Sara are playing a card game called Shoe Store. The game is played with 36 cards, which make pairs of shoes. Mary deals an equal number of cards
PLEASE HELP!!! I WILL UPVOTE-MEDAL U!! The following graph shows the amount of water remaining in a ten-liter water jug t minutes after it started leaking. How