effypoosays8277 effypoosays8277
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

It costs 3.24 for a pack of 12 pens. Find the unit price in dollars per pen. Round your answer to the nearest cent

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 10-12-2018
The answer is $0.27 or 27cents
Answer Link

Otras preguntas

I speak without a mouth and hear without ears. I have no body, but I come alive with wind. What am I ;)
If a parent cell contains 18 chromosomes before mitosis, how many chromosomes will it contain after mitosis?
find fgh this is geometry!
i will give brinlyestThe volume of a cube can be found using the equation V = s³, where V is the volume and s is the measure of one side of the cube.Match the e
Cuantas cajas de gelatina con volumen de 500cm cúbicos caben en una caja de 1m cúbico?
can someone help me with this
Complete the squares in order to write the equation of the circle. Then identify the coordinates of the center, and find the radius. x2 + y2 - 28% -10y + 220 =
List 2 Similarities of a Direct Democracy and a Republic
Cooking oatmeal requires 1 cup of water for every cup of oats. How many cups of water will be required for 3/5 cup of oats?
PLEASE HELP. Use Triangle PQR to answer the question that follows: