cookiecat37 cookiecat37
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

george spent $28.76 for 12 gallons what was the price per gallon

Respuesta :

Becky975
Becky975 Becky975
  • 11-12-2018
$2.40
divide 28.76 by 12
Answer Link

Otras preguntas

The median of a set of data is______ equal to the mean. ( Always, Sometimes, or Never)
Which word in the following sentence should be capitalized in order to follow the conventions of Standard English? “In order to view the northern lights, it is
What can be multiplied to get -16 and add up to get -14
What is the prefix of irrelevant?
need help pppppleaseThe number of miles Abigail’s boat travels, m, varies directly with the amount of time Abigail spends boating, t. If she spends 2 h in her b
What is a change in the genetic code called?
simplify 25/26•13/15 HELPME
Southerners had a stronger fighting spirit than Northerners because ? A. they were fighting for independence. B. they were fighting to end slavery. C. Northerne
How did the fall of communism most impact people in Eastern Europe economically? A) Privatization has allowed them to become entrepreneurs. B) Greater freedoms
What are the factors of 29 and 44 and 96 and 72