kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

An organization's climate is most likely to be shaped by the: (CSLO 1, CSLO 2) A. degree to which people feel valued. B. level of compensation employees re
g Transfer payments are a. included in GDP because they represent income to individuals. b. included in GDP because they eventually will be spent on consumption
Find the sum of the first 44 terms of the following series, to the nearest integer. 10, 14,18,...
Omar is having trouble paying his rent and making minimum payments on his student loan and credit cards. What should Omar consider doing to improve his situatio
12e^5 divided 3e^3 simplified
Which of the following does NOT represent the function f(x) = 2x + 3?
which country have many people in the world ​
how can the hemlock woolly upset natural ecosystem?
If the alphabet were written up to O. What is the middle letter....... and in the word "running" the double consonants is what? Pls help
What are the ratio as a fraction for 4:6