nmcgee011 nmcgee011
  • 12-12-2018
  • Mathematics
contestada

Jason spent $20.00 for school lunches.if each lunch cost 2.50,how much lunches did he buy

Respuesta :

gissellebramwell
gissellebramwell gissellebramwell
  • 12-12-2018

Answer: 8


Step-by-step explanation:


Ver imagen gissellebramwell
Answer Link
cmj86
cmj86 cmj86
  • 13-12-2018
you can either divide 2.50 into 20.00 or what i did was multiply 2.50 times 8 and got 20
Answer Link

Otras preguntas

Find all numbers whose absolute value is 2 .
what is 6 to the power of 2 divided by 2 times 3 plus 4
round 51,487 to the nearest thousand
The state of __________ proved the greatest challenge to VEP workers due to the criminal violence faced there.
Suppose six atoms of oxygen are present at the beginning of a chemical reaction. How many oxygen atoms are present when the reaction is over. a) always six. b
What determines the size of an atom
What is 8.12 rounded to the nearest ten?
If you enjoy teaching small or large classes and being active everyday witch career woupd you be a good fit for
explain the significance of the code of Hammurabi and mosaic law
If the subtrahend is 9 and the difference is 8 what is the minuend?