bonnieedens64 bonnieedens64
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B would be the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

The earth's energy budget details the energy resources that people use. true or false
Why does turning on the television cause the resistor to heat up?
44% of 25 is what number
Which of the following is NOT one of the three basic economic questions? a. what to produce b. how to produce it c. where to produce it d. who will consume
Sophie says that if the interior angle of a triangle is 65 degrees and the exterior one is 295 degrees. Comment on her thinking
What is the goal of passive resistance?
Summarize the events that led to the ratification of South Carolina’s constitution of 1868
what is simplest form of 45 1/2
a pilot flies 44 kilometers in 31.5 minutes.what is the speed of the airplane?
On a average day a horse might drink 50 la sheep might drink 4 l and a chicken might drink 200ml how much water would a farm with 3 horses 15 sheep and 12 chick