ahall6083 ahall6083
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 5 pints of ice cream cost $7.20. How much would 20 pints of ice cream cost?

Respuesta :

itzveahh
itzveahh itzveahh
  • 11-01-2019
36$
5 times 7.20 comes out to 36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What is 0.09 rounded to the nearest whole number?
what are the 3 requirements listed for members of the senate
multiple choice I realy need a help!!!!! 1) Eric lives in Aurora City.He read an article in his local newspaper about a proposed ordinance increasing the local
Why would a teacher say that meiosis is actually mitosis happening twice?
what transfer nutrients into the blood stream and body.
Why does a pregnant woman need more energy than a woman who isn't pregnant
ABCD is a square and a semicircle O has a radius of 6. WHAT is the area of this figure?
A car uses one gallon of gasoline for every 20 miles it travels. If a gallon of gasoline costs $3.98, how much will the gas cost, to the nearest dollar, to trav
How could you narrow your topic about going to see a new movie? A) use categories to organize your ideas about the movie be) use cubing to gather details about
what are some disadvantages of incinerators?