riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

The hypotenuse of a 45° -45° -90° triangle measures 4cm. what is the length of the triangle
10/3 * 3^x -3^(x-1) = 81Solve for x.​
Would you find the word hit on a dictionary page with the following guide words?
At the end of a year, the gross debt of a country stood at about $23 trillion. Express this amount in dollars per person, assuming that the population of the co
b) Write a hypothesis explaining the reason for the difference in bill length among these birds. Use the following keywords in your answer: offspring - populat
Me gusta el país México porque es grande y me gusta comprar las botanas. Las botanas cuestan cien pesos. También me gusta viajar a Panamá. En Panamá siempre com
Will people assume you a boy if you are real pretty?
How much is 3 quaters + three dimes + 5 cents equals?I'm trying to make a dollar​
3 preguntas sobre la masacre de el salado
The relationship between x, the amount of increase, and A, the area of the rectangle represented by the increase, is quadratic. Which graph could represent the