cuquita629 cuquita629
  • 12-02-2019
  • Mathematics
contestada

uma paid $42 for 6 pillows. what is the unit price? how much would 9 pillows cost

Respuesta :

jywams jywams
  • 12-02-2019

Answer:

$7 for 1

Step-by-step explanation:

Divide 42 by 6. 42 by 6 is 7. The unit price is $7 for 1.

Answer Link

Otras preguntas

please help as much as you could help with not forcing you I really need help it's due tomorrow
This sequence of number goes up by 40 each time 40 80 120 160 209 this sequence continue will the number 2140 be in the sequence circle yes or no explain how yo
your opinion of this ideal: With the help of technology, students will benefit greatly from studying by themselves at home.
Elizabeth Barrett Browning is best known for her sonnets. a. True b. False
A regular hexagon has a perimeter of 12 X +60. Which expression represents the length of each side of the hexagon?
20 yards 8 inches divided into 26 equal sections how long is each section
Need help with this please quick
Some states require that local elections must come during the in-between years when no national elections are held. a. True b. False
If the absolute temperature of a gas is 600 K, the temperature in degrees Celsius is A. 705°C. B. 327°C. C. 873°C. D. 273°C.
(question 4 only plz)