bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

How do flagellates move? a. pseudopods b. cilia c. flagella d. feet
definition for singular
A shelter has enough food to feed an average of 80 hungry people a day for 14 days. If an average of 32 people are at the shelter each day, how long will the fo
Read the following excerpt from Jean-Jacques Rousseau. What practice could someone from Saint-Domingue use these words to criticize? "Even if each man could al
Laurel wants to build a fence around her square garden. Each side measures 50 feet. She also wants to fence in 3 square rose beds next to her garden. Each side
"All experts agree that global warming is a fact" what is fallacious about the implied argument
what is 15.75 divided by 0.25 using a Giant One
What is included in the synthesis of a text?
does a food web show?Whate flow of food between animalsB. the flow of energy through an ecosystemo, the flow of water through an ecosystemD. the flow of food be
which of the following statements about g proteins associated with