arahman9081 arahman9081
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost? $

Respuesta :

maksims325 maksims325
  • 10-05-2019

Answer:

42.84

Step-by-step explanation:

3.57*12=42.84

Answer Link

Otras preguntas

ow does Geijer’s comment support MacGregor’s point? It describes the way tea became popular in Great Britain. It shows how many wars were started as tea became
A value that is used in a computation is known as an _____. Group of answer choices operand operator function clause
What is the range of f?
Yesterday, Jennifer walked several laps around a track. She made Graph 1 to describe the relationship between time and distance. Today, Jennifer alternated walk
Decorating your tree with what unusual item is believed to bring good luck in germany?.
Evaluate the biodiversity of the two ecosystems present below. Ecosystem A: 100 organisms are present, consisting of 25 different species. The species are evenl
make me a list of prettiest names of girls 2022​
what are some possible short-term savings goals? Give examples please.
What controversial southern monument was demolished after a bombing partly destroyed it?.
Carlyle plans to invest $12,000 per year for the next 5 years at 10% interest. How much will he have at the end of Year 1 for an ordinary annuity