greenhusky
greenhusky greenhusky
  • 11-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can any one answer this please

Can any one answer this please class=

Respuesta :

chloephillips125
chloephillips125 chloephillips125
  • 11-09-2019

Answer: 10.6

Step-by-step explanation:

divide the number she spent (2.65) by the amount the store charges per ounce (.25)

2.65/ .25 = 10.6

Answer Link

Otras preguntas

C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What kind of particles make up compound
Why does land heat up more faster than water?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Why does land heat up more faster than water?
How does 4/15=14/n? What does n equal?