Analuisa2003
Analuisa2003 Analuisa2003
  • 12-09-2019
  • Mathematics
contestada

Three apples and two oranges cost $3.80, while two apples and one orange costs $2.30 Find the cost of an orange.

Respuesta :

naomi6918
naomi6918 naomi6918
  • 12-09-2019
The cost of an orange would be $6.10
Answer Link

Otras preguntas

Convert the Cartesian equation x^4 - y^4 = 16 to a polar equation? r^2 = 16/cos2θ r^4 = 16/cos2θ r^2 = 8
Where do i start? Show how to apply the order of operation rules as you simplify the following expression. |-5| – 45 ÷ 3
The _____ model suggests that living humans came from the species Homo erectus and that their development took place throughout the world. a. assimilation b.
Plz help with! A rectangle has sides measuring (6x + 4) units and (2x + 11) units. Part A: What is the expression that represents the area of the rectangle?
From a committee of 6 girls and 4 boys, a name is selected. Then another name is selected. What is the probability that both people drawn will be girls?
Simplify: (4b + 3) (2b - 5).
A wheel makes 45 revolutions in 1 min. At this rate, how many revolutions will the wheel make in 15 min?
When a story is told in the order in which the events occurred, this type of organization is called _____ a. chronological order. b. flashback order. c. risi
We hurt without moving. And poison without touching. We bear truth and lies, But are not judged by size. What are we?
The area of a triangle is 45.5 cm2 and the base is 10 cm. What is the height of the triangle?