kristiboo12 kristiboo12
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy 3.18 pounds of peaches, 1.45 pounds of oranges, and 1.78 pounds of apples. What is your total cost?

Respuesta :

Afolayantomiwa Afolayantomiwa
  • 11-10-2019

Answer:6.41

Step-by-step explanation:

3.18

+1.45

1.78

=6.41

Answer Link

Otras preguntas

What is the Value of m 3m + 5 = 14
Project Year 0 Cash Flow Year 1 Cash Flow Year 2 Cash Flow Year 3 Cash Flow Year 4 Cash Flow Discount Rate A -100 40 50 60 N/A .15 B -73 30 30 30 30 .15 22.a) A
Which statement explains the benefit of favorable oceanic conditions on human behavior? Beach home and business construction increases. Boating activities dec
An infinite nonconducting sheet has a surface charge density σ = 0.10 µC/m2 on one side. How far apart are equipotential surfaces whose potentials differ by 86
what advantages does nuclear power have over fossil fuels
Explain why proteins are considered polymers but lipids are not
What is Antinous response to Penelope’s anger
At the grocery store, Mrs. Knight bought 4 pounds of apples for $2 per pound and 2 heads of lettuce for $1 each. She had a coupon for $3 off the price of the ap
HELPPPP MEEEEEEEEEE PLEASE AND THANK YOU!
Air undergoes dielectric breakdown at a field strength of 3 MV/m. Could you store energy in an electric field in air with the same energy density as gasoline? T