jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following by substitution : -x + y = 10x - y = 5
what are eight elements named after towns
what is the difference between mechanical waves and electromagnetic waves?
Explain how you would find the base area of a rectangle prism if you know the volume and the height
What present day countries control territory that was controlled by the Seleucid empire?
Please Help I Have a project due this week and I need help   !!!!!!!!!!!!!!!!!What was the Mayans surplus(large quantities)of food used for?
State the law of universal gravitation, and use examples to explain how changes in mass and changes in distance affect gravitational force.
PROJECT DUE twomarrow  who is the leader of the NAZI SOVIET PACT
which are the numbers that are common multiples of 6 and 8.12 18 24 30 40 48
1. Can someone help me with this? :) Which object is made of frozen gas, ice, and dust that orbits in the outermost reaches of the solar system?1) planet2) moon