shanyiashaw26 shanyiashaw26
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Food lion is seeking grapes for 1.97 per pound and oranges for 2.21 per pound. How much will 2 pounds of grapes cost

Respuesta :

tmh2
tmh2 tmh2
  • 10-12-2019

Answer:

3.94

Step-by-step explanation:

1.97 times 2 equals 3.94

Answer Link
Leeaaron830 Leeaaron830
  • 10-12-2019

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I found the words for loss On a vine upon my wall Eager for a handful To chew, I plucked A bunch but lost a few Now regrets Are all I have for supper What is th
how many moles are in 25.5 grams of Ag?
Science has shown that smoking causes cancer. Which is an example of how society responded to this information? O A. Cigarette smoking remains very common. O B.
Is Social Media Too Powerful?
What are the disadvantages of using the globe
7) This is a type of reproduction where there is a exchange of genetic information in order to create new individuals. Do anyone no this
One man’s great is generally another’s man’s __________.
What is the best interpretation of the repeated use of the word “time”?
how many moles of Fe2O3 will be produced from 27.0g of Fe assuming O2 is available in excess
In what ways can we understand how civilizations developed? by comparing and contrasting them by looking for patterns by deciding one did it better than the oth