Gabriella
Gabriella Gabriella
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

Harley bought some fabric for $3.50 per yard. If she bought 3 yards, how much did the fabric cost

Respuesta :

anna0thrasher7
anna0thrasher7 anna0thrasher7
  • 12-12-2019
$3.50 X 3 yards = $10.5
Answer Link

Otras preguntas

Please help The black graph is the graph of y = f(x). Choose the equation for the red graph. a. y = f (x - 1) b. y = f (6) y - 1 = f(x) d. 3 = f(x)
The purpose of this form is so that your employer can withhold the correct amount of federal income tax from your pay. I-9 form W-4 application Time Sheet
At the calendar shop, wall calendars cost $7 and desk calendars cost $8. Dylan spent $183 to buy 24 calendars. How many of each type of calendar did Dylan buy?
I have to make a portfolio about a chapter called Natural Resources. What topics should the portfolio include?​
They have just bought a new house with a huge amount of money, therefore, there is a _________ on them. They have to work hard to earn money to pay the bank. A.
which of the following principles is reflected in Article V? A) Separation of powers B) Federalism C) Popular Sovereignty D) Checks and Balances
The Harrapan civilization was known for:
How did the artist create interesting textures in this image of the bridge at argenteuil
The question is in the picture
the order in which your energy stores are burned when exercising areobically is?