breederivera05
breederivera05 breederivera05
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

At the souvenir shop, coffe Mark souvenirs cost $18.72 for 3. Which proporation can be used to find the cost of just 1 coffe mug?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2019

Answer:

6.24$

Step-by-step explanation:

18.73 divided by 3= 6.24

Answer Link

Otras preguntas

Refer to the HR Reports in the Inquirer. Through past investments in recruiting and training Digby has obtained a productivity index of 109.6%. This means that
Identify the goods or animals that were introduced to Europe by the Americas. potatoes corn pineapples horses
A piecewise function f(x) is defined as 90, osx < 40 + 75. 40 SX s 200 Which table could be used to graph a piece of the function? o 60 6 90 85 75 0 40 200 3
What is the solution to the equation 6x+ 2 = 9x-1X=-3X=-1X= 1X=3​
Of the 30 students in the sixth period math class, 8 are also in the same fourth period science class. Which can be used to determine the probability that if th
Based on the following equation, how many moles of each product are produced when 8.9 moles of Zn (OH) 2 are reacted with H3PO4? (mole-to-mole conversion) 3 Zn
0 Which expression has the same value as 27 + 36? 3 x (9 +13) 2 (13 + 18) 9x (3 + 4)
Essay: Explain how westward expansion affected California, Texas, and Utah.
a scientific name has to refer to what
The scale of a map is 2 inches = 7 feet. if the map distance 11 inches what is the actual distance in feet?