zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Need help on this question please
What are some advantages and disadvantages of Japan's location and terrain?
Which expression is equivalent to -7- (-2.5)?
HELP!While writing a research paper you find out that you accidentally used an unreliable source for your information. How does this affect your research paper
Look at the illustration that accompanies the passage. Which sentence BEST describes what the image conveys? Recognize the closeness you feel for your pet by he
A walnut stuck to a pin is burned beneath a can containing 100.0 grams of water at 21°C. After the walnut has completely burned, the water's final temperature i
Please help i am rubbish at maths
When 5 is subtracted from the square of a number, the result is 4 times the number. Find the negative solution. PLEASE HELP FAST!! LIKE ASAP LOL
Is there anyone that can help me with this problem?
What would have happened if the African American soldiers were ordered to charge in Santiago?