dominiquea
dominiquea dominiquea
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Mark's Bikes rents bikes for $11 plus $2
per hour. Totsakan paid $17 to rent a bike.
For how many hours did he rent the bike?

Respuesta :

miafranken15
miafranken15 miafranken15
  • 11-02-2020

Answer:

1.5 hours is the answer

Answer Link

Otras preguntas

https : // docs . goo gle . c om / for ms / d / e / 1FAIpQL Sdrjau7aum6OsX5bR5GmIqCRqGFuGPrIOAiV4ejbHtgCtSptg / view form ? usp = sf _ link respondanlo pls solo
A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?
compare adding and subtracting to multiplying and dividing bases with different exponents.​
Who wants to be my friend
I need help with this
What are the comparative degrees of comparison for the following adjectives and adverbs: bad,carefully,many,well,visible,fine
How many daughter cells are created during mitosis? Are the daughter cells the same as the parent cell?
Are these complete sentences, or is one of them a fragment? Last year, Alison DiLaurentis went to Disneyland three times. While I stayed home and watched televi
Find the distance between the points ( – 9.3,3) and ( – 9.3, – 7.5).
The product of -8 and -4 is -32