mitsybriceno mitsybriceno
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve notebooks cost $15.48 in all. What is the price of one notebook?

Respuesta :

64009646
64009646 64009646
  • 11-02-2020

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12:

15.48 divided by 12= 1.29.

$1.29

Answer Link

Otras preguntas

After three years, how much of the principal has been paid off
Which characters of the fossils of dinosaur indicate that reptiles are closely related to birds
Alvin is 13 years younger than elga. the sum of their ages if 43. what is elga's age?
Which audience would most likely find interest in this passage? A. high school students who choose to eat actual meals instead of purchasing snacks for lunch
the elevation at ground level is 0 feet. an elevator stars 90 feet bellow ground level.after traveling for 15 seconds the elevator is 20 feet bellow ground leve
Which situations should a supervisor consider in making assignments for nurses in the neonatal unita nurse with young children shouldn't care for a neonate whos
How do you write the standard number 3,327,000,000 in scientific notation?
What determines the definite energies of electrons?
What is the term used to refer to dna when it makes an exact duplicate of itself?
If a substance is impure, not only is the melting range broad more than 2.5°C, but the top of the range is below that of the true melting point. How?