lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

Construct a well written letter/email to the pgcps board of education supporting the need for resources to end cyberbullying.
Which section from the article BEST explains how the internment camps affected Japanese Americans even after they were released from the camps? (A) Introduction
How did Vietnam seem to impact the soldiers & nurses that lived through it? How do you think it would have impacted their friends & families?
A parabola has focus (3,-2) and directrix y = 2. The point (a.-8) is on the parabola How far is this point from the focus? A. 6 units B. 8 units C. 10 units D.
What name should be used for the ionic compound Cu
What was the 26th amendment to the US Constitution during the Vietnam war
Factorize y2-5y+6 by factor theorem
You roll a 6-sided die two times. What is the probability of rolling a prime number then rolling a number greater than 3??
Read the passage from Ivanhoe. About the hour of ten o’clock, the whole plain was crowded with horsemen, horsewomen, and foot-passengers, hastening to the tourn
The normal distribution common core algebra 2 homework answers