lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

kris1005
kris1005 kris1005
  • 11-02-2020
She would pay $59.4. You multiply $4.95 by 12
Answer Link
amiehenson
amiehenson amiehenson
  • 11-02-2020

Answer:

$4.95 × 12 =59.40

Step-by-step explanation:

You multiply 4.95 ×12 which equals 59.40

Answer Link

Otras preguntas

In a survey, a group of students are asked their favorite sport. 18 students chose "other" Football- 37.5% Baseball- 40% Other-?% How many students participated
A seamstress has a piece of cloth that is 3 yards long. She cuts it into shorter lengths of 16 inches each. How many of the shorter pieces can she cut
Does our DNA change during our lives?
How long would it take the Earth to complete 4 orbits around the Sun?
Although Frida Kahlo's paintings did not achieve commercial success during her lifetime, near the enA.posterior  B.posthumous  C.preempted  D.primed of the 20th
What is the proper way to write the plural of a single letter? (another apostrophe question)
Write the compound for hydrogen + Chlorine Magnesium + Oxygen Calcium + Fluorine Lithium + Phosphorus Beryllium + Bromine
why does the bermuda triangle so dangerous?
Which statements describe why independent city-states developed in ancient Greece? Choose all answers that are correct. A. Greeks valued the sense that they we
Write the formula that shows the release of energy by the mitochondria.