antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

Question 1 of 20: Select the best answer for the question. 1. Which of the following statements about using humor in your writing is true? A. Be sensitive to cu
5. What is the main force that causes a protostar to become a star?
explain how the location for Dr king's "I have a dream" speech might be significant​
During a fundraiser, students in Math Club make a $0,50 profit for every candy bar they sell Let n represent the number of candy bars the club sells. Lett repre
Hello can you help plssss
c. The inner most part of the earth is called,​
Plzzz answer I don’t have a lot of time
Help please don’t understand!!!!
I'm stuck can someoneplease write this and I'll reword everything. Need Help ASAPPlease) . Only Answer If You Can Truly Help and I'll Give You Brainliest). A de
I kinda need this one in a quicky please Mr. Fodge flips a coin 20 times and lands on heads 12 times. What is the Experimental Probability Mr. Fodge will land o