rabia1983 rabia1983
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

You have $3.25 to buy bananas. Each banana costs $0.35. How many bananas can you buy?

Respuesta :

johnsmi21
johnsmi21 johnsmi21
  • 12-02-2020

you can approximately buy 9 bananas

Answer Link

Otras preguntas

A verbal phrase in a word problem that is a keyword for subtraction.
In at least one hundred words, describe life for India's tenant farmers at the time Nectar in a Sieve was written, and the impact of this reality on the setting
The normal boiling point of benzene is 80.1 c and the heat of evaporation h is 30.7 kj/mol calculate s for the reaction
Which population was needed for a territory to apply for statehood A) 20,000 B)60,000 C)80,000 D)100,000
Manny makes dinner using 1 box of pasta and 1 jar of sauce. If pasta is sold in packages of 6 boxes and sauce is sold in packages of 3 jars, what is the least
Marissa is a high school student who wants to be a Hydroelectric Production Manager. She talks to her guidance counselor about her education path, and the couns
Why didn't the us just destroy russia after ww2 with atomic bombs?
Weight will increase as.... A: Gravity decreases B: Gravity increases C: Number of particals increases D: Number of particals decrease
You watch a criminal trial on television where the suspect never takes the stand in defense, suspects have that right under the
A large, roughly shaped stone, often used in ancient architectural construction in called a